تبلیغات

آیت الله مکارم: تعطیلات عید باید کمتر شود

آیت الله مکارم: تعطیلات عید باید کمتر شود

آیت الله مکارم: تعطیلات عید باید کمتر شود

آیت الله مکارم: تعطیلات عید باید کمتر شود

آیت الله مکارم شیرازی از طولانی بود تعطیلات عیدنوروز گلایه کرد و فرمودند نباید تعطیلات کشور زیاد باشد زیرا به کلاس های حوزه و دانشگاه ضربه میزند.

این مرجع تقلید افزود: با طولانی شدن تعطیلات عید نوروز کلاس های حوزه و دانشگاه به مشکل میخورند و نباید انتظار داشته باشیم که دانشجوهای نخبه از آن فارق شوند.

به گزارش خبرنگاران جوان: وی امروز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با انتقاد از وجود تعطیلی های زیاد در کل کشور و حوزه علمیه گفت: نباید درس‌های حوزه و دانشگاه به بهانه‌های مختلف تعطیل شود و این تعطیلات قطعا به کشور و پیشرفت علمی ضربه می زند.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: به این نتیجه می رسیم که در طول سال ۱۴۰ تا ۱۴۵ جلسه یعنی ۴.۵ ماه درس برگزار می‌شود و هفت ماه تعطیلات وجود دارد که این سرمایه عظیم به هدر می‌رود.

این مرجع تقلید خاطر نشان کرد: با این حجم عظیم تعطیلات، نباید توقع پرورش شیخ طوسی ها و شیخ انصاری ها را در حوزه ها داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال ۹۶به نام سال اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید گفت: با وجود این حجم عظیم تعطیلات در کشور آیا تولید رشد پیدا خواهد کرد؟آیا می شود شغل ایجاد کرد؟

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه کشورهای توسعه یافته هرگز اینقدر تعطیلی ندارند گفت: باید ارباب فکر و برنامه بنشینند و با مطالعه و تحقیق یک راه حل مناسبی برای این تعطیلات پیدا کنند.

وی اذعان کرد: امروز شاید گوش شنوایی برای این حرف های ما پیدا نشود، اما امیدواریم روزی این حرف ها با دقت شنیده شود و برای آن راه حل مناسبی پیدا شود.

آیت الله مکارم شیرازی مرجع تقلید مسلمانان جهان میباشد که هم اکنون در قم زندگی میکنند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار