تبلیغات

آیت الله مکارم: تخلف رانندگی حرام است

آیت الله مکارم: تخلف رانندگی حرام است

آیت الله مکارم: تخلف رانندگی حرام است

آیت الله مکارم: تخلف رانندگی حرام است

آیت الله مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان درباره تخلفات رانندگی فتوایی اعلام کردند.

آیت الله مکارم شیرای اعلام کردند که تخلف رانندگی و رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی گناه است و این یکی از وظایف شرعی میباشد که باید به آن توجه شود.

فتوای آیت الله مکارم شیرازی درباره تخلف رانندگی

ایت الله مکارم شیرازی در دیدار با سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی فرمودند که مردم باید قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند که خدایی نکرده برای انها مشکلی به وجود نیاید ایشان افزودند که رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی یکی از وظایف شرعی و حقوق شهروندی است.

آیت الله مکارم شیرازی فرمودند که مردم باید امسال نسبت به سال های گذشته بیشتر به قوانین راهنمایی و رانندگی دقت کنند تا امنیت جاده ها حفظ شود.

آیت الله مکارم شیرازی اعلام کردند که تخلف رانندگی و تخطی در اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی گناه است

وی خاطرنشان کرد: امنیت در جاده های اصلی و فرعی در کشور حاکم است و این امر به واسطه تلاش های نیروی انتظامی است و مردم نیز قدر این امنیت را که نعمتی بزرگ است را به خوبی می دانند.

آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: فرهنگ ترافیکی باید در جامعه مورد توجه قرار بگیرد و مردم در صدد رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی باشند.

وی ادامه داد: آشنایی با فرهنگ ترافیکی می تواند آمار تصادفات را کاهش دهد همان طوری که در سال گذشته با کارهای فرهنگی شاهد کاهش آمار تصادفات بودیم در صورتی که در سال ۱۳۹۵ بیش از ۲ میلیون خودرو افزوده شد.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نام گذاری سال جدید گفت: یکی از مسائل مهم که مورد تاکید رهبرمعظم انقلاب است موضوع قاچاق کالا است که اگر حل شود بسیاری از مشکلات اقتصادی را حل می کند.

وی اظهار کرد: بنا به گفته معظم له باید از قاچاق در کشور جلوگیری شود و گلوگاه‌ها و مبادی را بر روی قاچاقچیان بست.

آیت الله مکارم شیرازی همچنین به برخی از معضلات فضای مجازی اشاره و تصریح کرد: فضای مجازی دارای فواید هم هست و می توان با استفاده از آن بحث و درس را آسان کرد اما زیان هایی نیز وجود دارد که فضای مجازی را مسموم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: می توان اقداماتی را در جهت کاهش آسیب های فضای مجازی در پیش گرفت در تماس ریاست جمهوری با بنده در جهت تبریک عید، در مورد فضای مجازی گفت و گو شد که هر دوی ما معتقد بودیم اقدامات فعلی کافی نیست.

این مرجع تقلید بیان کرد: فضای مجازی آسیب های زیادی را به همراه دارد و می تواند موجب متلاشی شدن بنیان خانواده گردد، در این میان عده ای در صدد مسموم کردن فضای مجازی هستند.

وی اظهار کرد: ما برای حل معضلات فضای مجازی و هماهنگی در جهت کاهش آسیبها، گروهی را مشخص کرده ایم که بر روی آسیبهای فضای مجازی کار کنند حتی در این زمینه جلساتی را برگزار کرده ایم و امیدواریم با مشارکت دستگاه‌های اجرایی بخش زیادی از این آسیب ها حل شود.

آیت الله مکارم: تخلف رانندگی حرام است

منبع: ایسنا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار