تبلیغات

خارج کردن توده ۴ کیلوگرمی از شکم زن ۴۲ ساله آملی +عکس

شهلا یزدانی مدیر گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل اعلام کرد : عمل خارج کردن یک توده ۴ کیلویی از شکم زن ۴۲ ساله آملی با موفقیت انجام شد. 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بابلبه نقل از روابط عمومی بیمارستان آیت الله روحانی (ره) بابل، شهلا یزدانی اظهار داشت: بیمار ۴۲ ساله اهل آمل به دلیل احساس توده و درد شکم مراجعه کرد و پس از بررسی و انجام آزمایشات توده ۳۰ سانتی متری رحمی گزارش گردید که کاندید جراحی در مرکز روحانی شد.

وی افزود: میوم‌های رحم شایع‌ترین تومورهای خوش خیم رحم هستند و معمولا در طی معاینه و یا سونوگرافی تشخیص داده می‌شوند.

یزدانی گفت: این تومورها ممکن است باعث خونریزی غیرطبیعی و یا درد و احساس فشار در لگن شوند که علت این میوم‌ها نامشخص است ولی در زنان چاق شایع‌تر است و در برخی موارد منشا خانوادگی دارد.

مدیر گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل اضافه کرد: این تومورها ممکن است منفرد یا متعدد و به اندازه کوچک یا خیلی بزرگ باشند که اندازه بزرگ این توده‌ها باعث درد لگن علائم ادراری مانند تکرر ادرار و اثر فشاری روی مجرای ادراری می‌شود.

یزدانی بیان داشت: در سایز خیلی بزرگ این تومورها جراحی مشکل‌تر است و ممکن است منجر به عوارض جدی ویا خونریزی شدید در طی جراحی گردد و لذا به خانم‌ها توصیه می‌شود در صورت علائمی چون درد لگن و احساس توده در شکم سریعتر به پزشک مراجعه که با تشخیص زودتر و اقدام مناسب درمانی از عوارض جدی جلوگیری شود.

وی گفت: این بیمار تحت عمل جراحی قرار گرفت و توده بزرگ رحمی به اندازه ۲۵ در ۳۰ سانتی‌متر که بیش از ۴ کیلوگرم وزن داشت، برداشته شد و با توجه به اقدامات مناسب قبل و حین عمل، حال عمومی بیمار مناسب است.

خارج کردن توده ۴ کیلوگرمی از شکم زن ۴۲ ساله آملی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار