تبلیغات

نگهداری از سگ ها

همه ما نیاز داریم تا به افراد و موجودات این جهان پهناور عشق بورزیم و محبت کنیم. محبت کردن یکی از بخش های کلیدی ذات انسان ها است. یکی از کارهایی که می توانید برای تقویت این خصوصیت خود انجام دهید، نگهداری از حیوانات خانگی است. نگهداری از حیوانات خانگی می تواند روحیه شما را به کلی عوض کند و زندگی شاد تری را برای شما بوجود آورد.

نکته ای که باید به آن دقت کرد این است که شما نمی توانید از هر موجودی در خانه نگهداری کنید و باید با توجه به علاقه و توانایی خود تصمیم بگیرید. برای مثال افراد زیادی هستند که دوست دارند از سگ ها نگهداری کنند، اما نکته ای که وجود دارد این است که نگهداری از سگ نیازمند فضای مناسب و رفع نیازهای دیگر او از جمله غذا و بهداشت او می باشد. شما باید به طور مرتب سگ خود را به بیرون ببرید زیرا آن ها هم دوست دارند پیاده روی کنند و تفریح داشته باشند. در ادامه با این بخش سرگرمی از وب سایت تفریحی یک دوست همراه باشید تا در مورد نگهداری از سگ ها مطالب کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم.

نگهداری از سگ ها

از طرف دیگر تربیت سگ نیازمند برنامه ریزی دقیق و حساب شده می باشد، شما باید به شکلی درست تربیت سگ خود را در زمان مناسب انجام دهید. منظور از زمان مناسب این است که بهتر است زمانی که سگ شما کوچک است بسیاری از آموزش ها را به آن ها بدهید زیرا زمانی که سگ شما رشد کرد تغییر رفتار او برای شما سخت می باشد و زمانی چند برابر گذشته باید صرف کنید.
پیاده روی روزانه با سگ نیازمند رعایت نکاتی است برای مثال استفاده از قلاده سگ می تواند به شما کنترل بیشتری بدهد برای همین زمان پیاده روی با سگ خود حتما به او قلاده بزنید. زیرا اگر سگ از کنترل شما خارج شود می تواند به کسی یا چیزی آسیب برساند یا برای شما دردسر ساز شود.

نگهداری از سگ ها

جثه سگ شما نیز در زمان نگهداری بسیار مهم می باشد. برای مثال شما نمی توانید از سگ های که بسیار بزرگ می شوند در محیط های کوچک نگهداری کنید، زیرا سگ ها نیازمند فضای لازم می باشند که قلمرو او به حساب می آید، پس برای همین بهتر است که اگر فضای کوچکی را دارید از سگ های مینیاتوری نگهداری کنید.
شما که قصد نگهداری از سگ را به عنوان حیوان خانگی دارید باید غذای مخصوص او را نیز در نظر بگیرید، درست است که سگ ها اصولا همه چیزخوار هستند ولی با این وجود براساس نژاد و جثه باید این رژیم را رعایت می کند، برخی از نژاد سگ ها روزانه ۵ تا ۷ کیلو غذا می خورند و هزینه این کار می تواند برای شما بسیار زیاد باشد.

همانطور که گفتیم آموزش و تربیت سگ نیازمند صبر و حوصله می باشد و از طرفی باید بدانید که به چه نکاتی در تربیت و تعلیم سگ خود باید توجه کنید و اگر نمی دانید سعی کنید اطلاعاتی را در این مورد کسب کنید و یا از کارشناسان و متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

در آخر به شما پیشنهاد می کنیم هر چند وقت یکبار سگ خود را پیش دامپزشک ببرید تا از سلامت او مطمئن شوید اینکار می تواند برای سگ شما بسیار مهم باشد تا از بیماری ها آسیب نبیند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار