تبلیغات

چرا اپل برای عرضه گوشی مجهز به ۵ جی عجله ندارد؟

چرا اپل برای عرضه گوشی مجهز به ۵ جی عجله ندارد؟ مجموعه: اخبار تکنولوژی

اپل با آوردن فناوری تاچ و لمسی روی آیفون انقلابی در دنیای موبایل ایجاد کرد. این کمپانی که همیشه زودتر از بقیه توسعه فناوری‌های نوین را موجب شده، چرا به اتصالات ۵ جی فکر نمی‌کند؟ 

به گزارش خبرآنلاین، گفته می‌شود ورایزون اینترنت خانگی ۵ جی را به‌زودی راه‌اندازی می‌کند و کمپانی‌هایی مانند موتورولا، نوکیا، هوآوی، سامسونگ و … گوشی‌های مجهز به ۵ جی را از سال آینده عرضه می‌کنند اما آنچه باعث تعجب شده است اینکه چرا اپل برای واردکردن این فناوری روی گوشی‌های خود عجله ندارد؟

 اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی,اپل

«راس روبین» از « Reticle Research» معتقد است دعوای اپل با کوآلکوم باعث شده است تا این کمپانی از این فناوری عقب بماند. به عقیده وی کوآلکوم زودتر از بقیه مودم ۵ جی ساخته و به دلیل دعوای حقوقی میان اپل و کوآلکوم، دسترسی اپل به ۵ جی محدودشده است. از سوی دیگر اپل با اینتل برای نصب مودم ۵ جی مذاکره کرده و در خوش‌بینانه‌ترین حالت مودم‌های اینتل به‌صورت تجاری در سال ۲۰۲۰ راهی بازار می‌شود. بنابراین اپل اگر هم بخواهد روی ۵ جی سرمایه‌گذاری کند، باید دست به دامن اینتل شود و این امر زودتر از ۲۰۲۰ محقق نخواهد شد.

از سوی دیگر چینی‌ها و کره‌ای‌ها در ۵ جی زودتر از آمریکایی‌ها به نتیجه رسیده و هوآوی و زد تی ئی و … زودتر از غرب مجهز به ۵ جی می‌شوند.

اپل در نصب LTE Gigabit نیز دچار غفلت شده و گوشی‌های جدیدش ۱ سال پس از رقبا به این فناوری مجهز شده‌اند که این امر نشان می‌دهد ممکن است در ۵ جی نیز عقب‌افتاده و به رقبا ببازد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار