تبلیغات

سوپرایز بی.ام.و با ارائه خودرویی بنام «iNEXT»

در نمایشگاه ۲۰۱۷ فرانکفورت، شرکت ب‌ام‌و اعلام کرد که ۲۵ خودروی الکتریکی را در خط تولید سال ۲۰۲۵ خود تولید خواهد کرد که ۱۲ گزینه از میان آنها تمام الکتریک خواهند بود. قطعا می‌دانیم که یکی از این خودروها نسل‌های آتی و پیشرفته i3 است و ما باید منتظر ۱۱ خودروی دیگر باشیم.

ستاره | سرویس اخبار - شاید اولین خودروی الکتریکی گروه خودروسازی ب‌ام‌و مینی کوپر ۳ در الکتریکی است که سال آینده به بازار ارائه می‌شود. دومی نیز نیز احتمالا ک مدل تمام اکتریکی از x3 های جدید است که قطعا با نام ix3 شناخته شده و از ورودی‌های ۲۰۲۰ به شمار می‌آید. سومی نیز یک سدان ۵ نفره ۴ در است که براساس کانسپت "آی ویژن داینامیک" نمایش درآمده در فرانکفورت ساخته می‌شود و با نام تجاری i4 ارائه خواهد شد.
 

سوپرایز بی.ام.و با ارائه خودرویی بنام «iNEXT»


ب‌ام‌و مدل چهارم را سوار محفظه بار هواپیمایی لوفتانزا کرده و پروازش را برای نازیدن به این خودرو در برابر بیش از ۳۰۰ خبرنگار شروع کرده است. این خودرو در محفظه بار هواپیما در فرودگاه شهر نیویورک توسط خبرنگاران دیده شده و قرار است پس از این شهر به سن فرانسیسکو و کالیفرنیا پرواز کند و قبل از بازگشت به آلمان سری هم به پکن بزند.
 
iNEXT یک SUV هم سایز X5 است و چند ماه پس از مدل "آیویژن داینامیک ۲۰۲۱"در نسخه تجاری معرفی خواهد شد و تا کنون هیچ اطلاعاتی در مورد موتور، قیمت و چیزهای دیگرش وجود ندارد.
 
ب ام‌و iNEXT به عنوان یک کراس‌اوور کانسپت و الکتریکی در فضای مجازی به شکلی رسمی به نمایش درآمد ، بناست  در سال ۳ سال آینده تولید شود.
 
خودرو دارای یک جلو پنجره کلیوی شکل غول پیکر با شبکه توری غیر واقعی و غیر اصل است که با یک لایه از نوار کرومی آبی رنگ احاطه می‌شود. رنگ آبی این لایه کرومی نشانه سازگاری آن محیط زیست است.
 
این جلوپنجره بزرگ بین دو چراغ فوق باریک و کشیده قرار گرفته و سپری قطور قرار گرفته است. در اصل می‌توان گفت جلوپنجره روی سپر نشسته و در بخش زیرین سپر دارای بخش‌های مشکی براقی است که تضادی جذاب در نمای جلو ایجاد کرد و بر فیزیک خشن خودرو افزوده است.
 
اگر نگاه را به سمت عقب خودرو حرکت دهید، احتمالا آینه‌های جانبی متوقفتان خواهد کرد. ب‌ام‌و در ساخت این بخش به سراغ همان دوربین‌هایی رفته که لکسوس از آن روی نسخه‌های تولیدی ژاپن و آئودی روی کانسپت‌هایش بهره می‌برد. iNEXT چرخ‌های بزرگی نیز دارد و در نمای جانبی جالب به نظر می‌رسند. قوس‌چرخ‌ها در خودرو جذاب و گیرا بوده و سقف آن بدون شیب به اسپویلرهای عقبی خودرو منتهی می‌شوند.
 
با نگاه به بخش عقب می‌توانیم استفاده از دوربین‌های دیجیتال به جای آینه‌های مرسوم را ببینیم که همگام با دو لوکس ساز دیگر یعنی آئودی و لکسس می‌باشد. همچنین پروفایل جانبی شامل رینگ‌های بزرگ و عناصر نصب شده روی ستون B است. این خودروی مفهومی علاوه بر موارد یاد شده دارای قوس‌های چرخ گیرا در عقب و سقف نسبتاً تختی است که به اسپویلر نصب شده روی درب پشتی ختم می‌شود.
 
ابعاد کراس‌اوور احتمالا بیش از ظاهر شما را جلب خواهد کرد. اما نمی‌توان از اظهار نظر در مورد چراغ‌های گرد و روشنایی تیز و کشیده چراغ‌‌های ترمز نیز اظهار نظر نکرد.
 
در کابین رانندگان به پشت فرمان زاویه دار و مربعی شکل نشسته و خود را در دریایی از پشت‌آمپر و نمایشگرهای دیجیتالی غرق می‌کنند. نمایشگر اطلاعات و سرگرمی به اندازه کافی نزدیک به دست کاربران بوده و ظاهر آن متالیک به نظر می‌رسد.
 
اما این خودرو به مواد داخلی تعاملی با قدرت لمسی مجهز است. سرنشینان می‌‌توانند سطح هر جای سطح صندلی را لمس کرده و از همین حرکات سیستم ناوبری یا رادیویی را کنترل کنند. در این سیستم همچنین هیچ صفحه نمایشگری برای سرنشینان وجود ندارد. تنها راننده از این گزینه استفاده می‌کند. البته ب‌ام‌و تصدیق کرده که چنین تکنولوژی هرگز در نسخه تولیدی به کار نمی‌رود.
 
این خودرو به یک سانروف پانورامیک شیشه‌ای، کنسول مرکزی پوشیده از چوب مجهز است. داشبورد نیز بین فضایی چوبی و پوشش‌هایی از متالیک برق می‌زند.
 
کمپانی ب‌ام و در حال حاضر تائید کرده که خودرو به یک باتری ماژولار با ظرفیتی بین ۶۰ تا ۱۲۰ کیلووات بر ساعت مجهز است و با هر بار  شارژ می‌تواند مسافتی بین ۷۰۰ کیلومتر را بپیماید.
 
در کنار این سامانه فناورانه قدرت، iNEXT به سیستم نیمه خودران نیز مجهز است. انتظار داریم با سطح نیمه خودرانی ۴ این مدل از پس بسیاری از شرایط دشوار در رانندگی برآید.
 
این خودرو به یک سانروف پانورامیک شیشه‌ای، کنسول مرکزی پوشیده از چوب و مرمر مجهز است. داشبورد نیز بین فضایی چوبی و پوشش‌هایی از متالیک برق می‌زند.
 
ب‌ام‌و iNEXT به عنوان یک کراس‌اوور کانسپت و الکتریکی در فضای مجازی به شکلی رسمی به نمایش درآمد.
 
 منبع: عصر ایران

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار