تبلیغات

تصاویرجالب از نابرابری و بی‌عدالتی در سراسر جهان

برترین‌ها: «جانی میلر» عکاس و فیلمساز مستند است که در آثارش همیشه بر مسائل اجتماعی، شهری و فرهنگی تمرکز دارد . او در پروژه عکاسی «صحنه‌های نابرابر»، نابرابری اقتصادی و اجتماعی را از طریق عکس‌های هوایی در سراسر جهان به تصویر می‌کشد. هدف این پروژه به تصویر کشیدن مساله ناعدالتی و اختلاف طبقاتی برای جلب توجه به آن از طریق هنر عکاسی است.


ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی

این پروژه زمانی آغاز شد که میلر در سال ۲۰۱۲ برای مطالعه انسان شناسی به کیپ تاون سفر کرد. او طی چند سال صد‌ها عکس هوایی گرفت تا تضاد محله‌های فقیر و غنی در مکزیک، هند، تانزانیا، کنیا و ... را نشان دهد.

تصاویرجالب از نابرابری و بی‌عدالتی در سراسر جهان تصاویرجالب از نابرابری و بی‌عدالتی در سراسر جهان تصاویرجالب از نابرابری و بی‌عدالتی در سراسر جهان تصاویرجالب از نابرابری و بی‌عدالتی در سراسر جهان

کیپ تاون


در دوران آپارتاید یا جدانژادی تعدادی جاده، مناطق حائل و موانع دیگر در شهر‌های مختلف آفریقای جنوبی برای جداسازی افراد براساس نژاد ساخته شدند. اگرچه آپارتاید در سال ۱۹۹۴ به پایان رسید، اما بسیاری از این موانع و تقسیم بندی‌ها بین مناطق فقیرنشین و غنی نشین هنوز وجود داشتند. میلر در سال ۲۰۱۶ تاثیرات اجتماعی و شهری آپارتاید را از زاویه جدیدی ثبت کرد.

تصاویرجالب از نابرابری و بی‌عدالتی در سراسر جهان تصاویرجالب از نابرابری و بی‌عدالتی در سراسر جهان بمبئی، هند
بمبئی شلوغ‌ترین شهر هند است و ۲۲ میلیون نفر جمعیت دارد. بمبئی شهر تضادهاست، جایی که فقر شدید همراه با ثروت زیاد وجود دارد. محله فقیرنشین داراوی یکی از مشهورترین مناطق فقیرنشین جهان است. درصد افرادی که در محله‌های فقیرنشین زندگی می‌کنند ۵۵% از جمعیت بمبئی است. تصاویرجالب از نابرابری و بی‌عدالتی در سراسر جهان تصاویرجالب از نابرابری و بی‌عدالتی در سراسر جهان تصاویرجالب از نابرابری و بی‌عدالتی در سراسر جهان مکزیکوسیتی، مکزیک
پایتخت مکزیک شلوغ‌ترین شهر آمریکای شمالی است. این شهر با مشکلات محیط زیستی، اقتصادی و اجتماعی زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. در عکس زیر یک مدرسه خصوصی در محله ثروتمند را می‌بینید که شامل زمین‌های تنیس، بسکتبال و استخر می‌شود در حالی که مدرسه کناری آن فقط یک زمین فوتبال خاکی دارد. تصاویرجالب از نابرابری و بی‌عدالتی در سراسر جهان تصاویرجالب از نابرابری و بی‌عدالتی در سراسر جهان تصاویرجالب از نابرابری و بی‌عدالتی در سراسر جهان دارالسلام، تانزانیا

دارالسلام از نظر سرعت رشد در آفریقا اول است و پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۵ جمعیت آن به ۶.۲ میلیون نفر برسد. عکس‌های هوایی زیر به وضوح منطقه ثروتمند را در کنار محله وسیع فقیرنشین نشان می‌دهد.

تصاویرجالب از نابرابری و بی‌عدالتی در سراسر جهان تصاویرجالب از نابرابری و بی‌عدالتی در سراسر جهان

نایروبی، کنیا
بزرگترین محله فقیرنشین در نایروبی «کیبرا» نام دارد. جایی که خانه‌ها از ترکیب گل و چوب و حلبی ساخته شده اند. عکس زیر قطار مسافربری را نشان می‌دهد که دوبار در روز با فاصله کمتر از یک متر از خانه‌ها، از این محله می‌گذرد و افرادی را می‌بینید که در باشگاه گلف سلطنتی نایروبی گلف بازی می‌کنند.

تصاویرجالب از نابرابری و بی‌عدالتی در سراسر جهان تصاویرجالب از نابرابری و بی‌عدالتی در سراسر جهان

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار