تبلیغات

نگاهی به «خانه آبی» فریدا کالو

برترین‌ها: هنرمند مکزیکی «فریدا کالو» یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های هنر مدرن است. امروزه علاقمندان این هنرمند می‌توانند از طریق آثارش نگاهی به زندگی او داشته باشند. هرچند آثار ارزشمند او در موزه‌های بزرگ زیادی در سراسر جهان نگهداری می‌شود، اما بیشتر آن‌ها در «خانه آبی» مشهور فریدا کالو هستند.

نگاهی به «خانه آبی» فریدا کالو

خانه کودکی فریدا کالو که در آن به دنیا آمده و درگذشته است، نقش مهمی در زندگی هنرمند بازی می‌کند. این خانه اکنون به موزه‌ای تبدیل شده که لوازم شخصی مشهورترین هنرمند زن آمریکای لاتین را در خود نگه می‌دارد.

نگاهی به «خانه آبی» فریدا کالو

پدر فریدا کالو در سال ۱۹۰۴ خانه آبی را در مکزیکو سیتی ساخت. وقتی ماتیلدا، مادر فریدا، در سال ۱۹۰۷ او را به دنیا آورد این ساختمان طراحی فرانسوی داشت. به دلیل مشکلات جسمی، کالو بیشتر دوران کودکی و جوانی خود را در خانه آبی گذرانده است.

نگاهی به «خانه آبی» فریدا کالو

او در شش سالگی به خاطر فلج اطفال نه ماه را در بستر گذراند. در ۱۸ سالگی تصادف کرد، ستون فقراتش شکست و آسیب‌های شدیدی دید. کالوی ضعیف و بیمار نقاشی را آغاز کرد. حتی یک آینه روی سقف اتاقش نصب کرد تا بتواند پرتره خودش را بکشد.

نگاهی به «خانه آبی» فریدا کالو

کالو در سال ۱۹۳۱ از بستر برخاست و با نقاشی به نام «دیه‌گو ریورا» ازدواج کرد. اما ۸ سال بعد طلاق گرفت و به خانه پدری برگشت و بعد از آن بود که مشهورترین آثارش را نقاشی کرد. سال بعد کالو و ریورا دوباره با هم ازدواج کردند. درست قبل از مرگ پدرش، آن‌ها به خانه آبی برگشتند، آن را از نو آراستند و کارگاهشان را در آن ساختند. آن‌ها باقی عمر کوتاه کالو را در خانه آبی ماندند. کالو در سال ۱۹۵۰ بیمار شد و چهار سال بعد درگذشت. ریورا در سال ۱۹۵۸ این خانه را به عنوان موزه به مکزیک اهدا کرد. علاقه زوج هنرمند به هنر بومی مکزیک در این خانه مشهور است.

نگاهی به «خانه آبی» فریدا کالو نگاهی به «خانه آبی» فریدا کالو نگاهی به «خانه آبی» فریدا کالو نگاهی به «خانه آبی» فریدا کالو نگاهی به «خانه آبی» فریدا کالو نگاهی به «خانه آبی» فریدا کالو نگاهی به «خانه آبی» فریدا کالو نگاهی به «خانه آبی» فریدا کالو نگاهی به «خانه آبی» فریدا کالو نگاهی به «خانه آبی» فریدا کالو

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار