تبلیغات

کمک به آزادی کره شمالی با اهدای فلش!

برترین‌ها: کیم جونگ اون با رژیم سختگیر کمونیستی خود، مردم کره شمالی را از سایر جهان جدا کرده است. دولت این کشور با ممنوع کردن همه رسانه‌های خارجی، آزادی بیان و مطبوعات را در این کشور منع کرده است. همه محتوایی که شهروندان در تلویزیون می‌بینند یا در رادیو می‌شنوند یا در روزنامه‌ها می‌خوانند کاملا کنترل و سانسور می‌شود.

به همین دلیل بنیاد حقوق بشر نیویورک اخیرا پروژه «فلش درایو برای آزادی» را آغاز کرده است، ابتکاری که به مردم کره شمالی کمک می‌کند نگاهی به دنیای بیرون داشته باشند. شاید باور کردنش سخت باشد که در عصر دراپ‌باکس و گوگل‌درایو، فلش درایو این قدر به کار بیاید. اما این قطعات پلاستیکی در کره شمالی می‌توانند ابزار بسیار قدرتمندی باشند. در این پروژه، فلش‌های اهدایی با فیلم‌، کتاب‌های الکترونیکی، نمایش‌های تلویزیونی و مقالات ویکیپدیا پر شده و به کره شمالی قاچاق می‌شوند.

کمک به آزادی کره شمالی با اهدای فلش

این پروژه امیدوار است بتواند با کیم جونگ اون مبارزه کند و او را ساکت کند. مدیر عامل این پروژه می‌گوید: «آزادی اطلاعات از حقوق اساسی انسان است و بدون دسترسی به اطلاعات آگاه شدن غیرممکن است. در جامعه بدون اینترنت یا رسانه‌های مستقل، و در جایی که دولت بر اطلاعات شما کنترل کامل دارد، این قطعات پلاستیکی کوچک که با فیلم، کتاب و سایر محتویات پر می‌شوند، پنجره‌ای به دنیای بیرون هستند.» برخی مردم کره شمالی از دیکتاتوری کشور خود فرار کرده و آزادی را در کره جنوبی یافته اند و در آنجا گروه‌های مدنی تشکیل داده اند که برای سایر مردم کشورشان اطلاعات می‌فرستند.

کمک به آزادی کره شمالی با اهدای فلش

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار