تبلیغات

ساخت واکسن ضد جوش و آکنه

ساخت واکسن ضد جوش و آکنه جوش و آکنه از سنین نوجوانی به بعد بر روی پوست ظاهر می شود و بهبودی آن تا چند سال نیز طول می کشد و برخی در بزرگسالی با مشکلات پوستی ناشی از آن همچنان درگیر هستند و ممکن است باعث اضطراب و اغتشاش روحی شود، اما واکسن جدیدی ساخته شده است که ممکن است مشکل جوش و آکنه را برای همیشه حل کند.

ساخت واکسن ضد جوش و آکنه

ساخت واکسن ضد جوش و آکنه

به گزارش اولی ها:  چون-مینگ هوآن و همکاران در دانشگاه کالیفرنیا یافته‌های جدید خود برای توسعه یک واکسن ضد آکنه را در مجله Journal of Invetigative Dermatology منتشر کرده لند که نشان می‌دهد آن‌ها می‌خواهند با سموم ترشح‌شده توسط باکتری‌هایی که در اثر فوران آکنه به وجود می‌آید، مبارزه کنند.

این گروه از محققان می‌گویند روش آن‌ها باعث کاهش التهاب مربوط به آکنه می‌شود. به گفته آن‌ها یک باکتری به نام Propionibacterium یا Cutibacterium acnes سمی به نام «فاکتور CAMP» ایجاد می‌کند. این فاکتور مسئول اصلی التهاب در زخم‌های آکنه محسوب می‌شود.

با آزمایش روی موش و نیز سلول‌های پوستی انسان آن‌ها تأثیر آنتی‌بادی مونوکلونان(یک نوع سلول ایمن) را روی فاکتور CAMP سنجیدند. نتیجه تاکنون رضایت‌بخش گزارش‌شده است و حالا نیاز به یک کارآزمایی بالینی دارد تا تأثیر بالقوه یافته‌های جدید برای صدها میلیون مبتلابه آکنه آزمایش شود.

«امانوئل کونتاسوت» از دانشگاه زوریخ نیز درمقاله‌ای صحبت از این می‌کند که واکسن آکنه با حمله به فاکتور CAMP می‌تواند مفیدتر از روش‌های درمانی کنونی باشد تا باکتری را روی پوست غیرفعال سازد.

روش‌های موجود درمانی روی 85درصد از افراد جواب نمی‌دهد و بیش از 40 میلیون آمریکایی با آکنه روبرو هستند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار