تبلیغات

دلیل کمبود قطعات یدکی خودروها

خودرو یکی از وسیله های نقلیه ای می باشد که برای حمل و نقل یکی از الزامی ترین وسیله های مورد نیاز است که باید مورد توجه قرار گیرد اما در کشور ما این مسئله تا حدودی دچار مشکل شده است و آن هم نگهداری و تعمیر ان می باشد که از نظر قطعات مورد نیاز دچار مشکل شده است.

دلیل کمبود قطعات یدکی خودروها

وضعیت مبهم پیدایش شرایط را به سمت واردات سوق داده است امری که می‌تواند نرخ گرفتاری را تحت تأثیر قرار دهد.مازیار بیگلو دبیر سندیکا قطعه سازان ماشین در گفت‌وگو با روزنامه نویس گروه اقتصادی جمعیت خبرنگاران جوان؛ با تلمیح به مشکلات ارزی کشور اعتراف کرد: تأمین و قیمت گذاری ارز و ثبات در تهیه مواد اولیه سه مشکل عمده برای قطعه سازان خودرو است. در ادامه در مطلب اخبار خودرو در مورد دلیل کمبود قطعات یدکی خودروها بیشتر صحبت می کنیم.

به دلیل کمبود نقدینگی وفور و کمی از تولیدکنندگان امکان خرید از بورس را ندارند و مواد اولین را با نرخ مرجح از واسطه‌ها تأمین می‌کنند.بیگلو با استعاره به کیفیت قطعات تکوین داخل بیان کرد: نوسانات نرخ ارز در کنار کمبود مواد بدوی و از سوی دیگر قیمت گذاری دستوری شورای رقابت، کاهش کیفیت قطعات را به لذا بعد خواهد داشت.

وی با تعریض به واردات قطعات سواری به کشور بیان کرد: به دلیل قدرت بالای قطعه سازان داخلی، این اتحادیه خصم ورود قطعات برونی به بازارگه کشور است این درحالی است که سهم تولیدکنندگان داخلی ۱۵ درصد از بازارگه است.

دبیر انجمن قطعه سازان موتور با اشاره به خروج خودروسازان غریبه و آشنا بیان کرد: فراوانی از قطعه سازان در سال‌های جدید برای تهیه قطعات باکیفیت مایه گذاری گسترده‌ای به کاربستن دادند که خروج شرکت‌های رنو و پژو به دلیل فشار‌های آمریکا، زیان هنگفتی را به آنها وارد کرده است.

امیدواریم در سال های آینده این مشکلات برطرف گردد زیرا که خودرو یکی از بنیادی ترین وسیله نقلیه ای می باشد که با آن حمل و نقل های بسیار زیادی انجام می گیرد و در نبودن آن مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهیم شد.

دلیل کمبود قطعات یدکی خودروها

برای رونق صنعت خودروسازی، دولت باید از اجرا نظر و قیمت گذاری در آن احتراز کند و با خلق آزاد تجهیزات را برای رقابتی شدن بازارگه فراهم کند.فرهاد بهنیا عضو هیات مدیره و سخنگوی انجمن قطعه‌سازان فارس عوعو در گفت‌وگو با ژورنالیست گروه اقتصادی کمیسیون خبرنگاران جوان؛ با کنایه به نوسانات نرخ ارز در کشور اقرار کرد: قیمت مواد ابتدایی آشنا فولاد، پتروشیمی و پلاستیک تحت اعتماد نوسانات نرخ ارز افزودن داشته و مواد مقدماتی به جای تبدیل به تولیدکنندگان در دست شفاعت کننده هاست که افزایش قیمت آن را تشیید کرده و از سوی سازمان‌های نظارتی توجه به این مضمون نشده است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه قطعه‌سازان پارس با استعاره به انحصاری بودن فضای پیدایش مواد ابتدایی در کشور صریح بیان کردن کرد: اضافه از کارخانه‌های دولتی مثل هماهنگ فولاد اصفهان که ماهیت دولتی دارد به دلیل منحصر انفراد در احداث و عدم نظارت، تولیدات آنها با قیمت رفیع تر به دست فعالان اقتصادی می‌رسد.به گفته وی؛ افزایش قیمت خودرو‌های داخله ولد مثبتی در عملکرد تولیدکنندگان قطعات نخواهد گذاشت و شورای چشمداشت باید بازرسی بر تولیدکنندگان مواد اولیه را افزودن دهد.

سخنگوی انجمن قطعه‌سازان ایران با کنایه به اضافه قیمت مواد اولیه در کشور بیان کرد: سبک پولاد مصرفی تولیدکنندگان حدوسط از ۱۷۰۰ ده قران به ۶ هزار ده ریال بالغ است که نشان از نقصان ۲۰۰ درصدی دارد و در حالی که شورای توقع قیمت خودرو‌های خارجی را ۷ درصد اضافه داده است که این عزم کاهش وسعت گیرش تشکیل و پایین آمدن تیراژ سواری را به همنشین دارد.

بهنیا با تلمیح به کیفیت قطعات خودرو ایجاد داخل بروز کرد:با وجود کاهش ۵۰ درصدی تولیدات قطعات سازان، کیفیت آن‌ها تغییری نکرده است و در صورت تخطی تولیدکنندگان، جریمه‌هایی بارسنگینی بر آن‌ها مجبورسازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه خروج شرکت‌های خودروسازی به دلیل تحریم‌های امریکا، وجهه در خریدوفروش کنونی ندارد، برملا کرد:کاهش ابداع موتور که ناشی از زیر آمدن تولید قطعات است نشان می‌دهد که صنعت خودروسازی برای تهیه پلتفرم‌های خارجی نیز با مشکلات عدیدی متقابل است و رفتن پژو و رنو از واق واق عملا تاثیری بر میزان تولید نخواهد گذشت و مشکلی اصلی عدم نظارت قیمت مواد ازلی و قیمت گذاری از سوی شورای انتظار است.

دلیل کمبود قطعات یدکی خودروها

سلطنت صمت باید ضمن شکایت از خودروسازان برونی و گرفتن غرامت، زیان قطعه سازان اندرونی را آهار کنند.وی با اشاره به مشکلات قطعه سازان برای قبض ارز دولتی وضوح و تلمیح کرد: تنها ۱۵ درصد قطعه سازان در ثمره اول توانستند ارز دولتی ستاندن کنند و غزارت از فعالان این حوزه در ستاندن ارز با مشکل قبال هستند.

محمدحسین فرهنگی وکیل مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع و معدنها مجلس در گفت‌وگو با روزنامه نویس گروه اقتصادی جمعیت خبرنگاران جوان؛ با رمز به وسع کون قطعات در کشور ابراز کرد: با توجه به سرمایه گذاری قطعه سازان در این صنعت، خاطرجمع قطعات مورد نیاز خودرو در بازارگه کشور امکان پذیر است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار