تبلیغات

پرینترهای سه بعدی در دنیای امروز

استفاده از پرینترهای سه بعدی در دنیای امروز تغییرات بسیار شگرفی را در حوزه های مختلف ایجاد کرده است. انواع مختلفی از این پرینترهای سه بعدی در بازار وجود دارد که هریک دارای قیمت متفاوتی هستند، تفاوت قیمت این پرینترها به نوع کاربرد آن و اندازه آن بستگی زیادی دارد. محصولات بسیار زیادی با استفاده از چاپگرهای سه بعدی طراحی و تولید شده اند، محصولاتی که شاید در گذشته ساخت آن ها بسیار سخت و هزینه تولید تمام شده آن ها بسیار زیاد بوده است.

سالانه نمایشگاه های بسیار زیادی پیرامون چاپ و صنعت قالب سازی برگزار می شود و هدف آن آشنا شدن و نزدیک تر کردن این وسیله با صنایع و علوم دیگر است. تحقیقات و هزینه بسیاری هم از نظر زیرساختی بر روی این پرینترهای سه بعدی و هم بر روی کاربرد آن در صنایع مختلف صورت پذیرفته است. نتایج بسیار مثبتی  از تحقیقات بدست آمده است که از سرعت تغییرات مثبت در آن ها می توان یاد کرد.

برای مثال از چاپگرهای سه بعدی در علوم مختلف مانند علوم فضایی و پزشکی استفاده می شود، در پزشکی و دندانپزشکی از آن برای ساخت انواع پروتزها با کیفیت بالا استفاده کرد. پروتزهای که نسبت به گذشته از انعطاف پذیری بسیار خوبی برخوردار هستند.

پرینترهای سه بعدی در دنیای امروز

صنایع هوافضا

بدون شک یکی از کاربردهای بسیار مهم پرینتر سه بعدی در هوافضا بوده است. پرینتر سه بعدی با طی در ۳۰ سال تحقیقات و پیشرفت امروزه به جایی رسیده است که می تواند با مواد بسیار پرکاربرد هم پرینت سه بعدی را انجام دهد و شگفتی های بسیار زیادی را خلق کند.برای نمونه می توان گفت در حال حاضر جست و جو گر فضایی بعدی ناسا در حدود ۷۰ قطعه ساخته شده با پرینتر سه بعدی دارد باید گفت این قطعات برروی زمین ساخته شده اند ولیکن ساخت قطعات با پرینتر سه بعدی بر حسب نیاز در فضا به صورت قابل توجهی هزینه را به جای فرستادن یک راکت حاوی وسایل مورد نیاز به فضا را کاهش می دهد. از طرفی محصولاتی با کیفیت بالاتر ، سبک تر و از نظر کیفی با ظرافت بسیار بالاتری ساخته می شود که می تواند سوخت را کاهش دهد.

مد و لباس

صنعت مد و لباس یعنی به روز بودن ،یعنی با سلیقه ی مشتری پیش رفتن. در این صنعت به دلیل حجم بسیار بالای مشتریان باید همیشه به فکر ارضای سلیقه ی مشتریان بود و از تمامی امکانات برای رسیدن به این مهم کمک گرفت. به تازگی برند های معروف این صنعت پنجره ای جدید را پیدا کرده و از پرینتر سه بعدی برای ساخت البسه استفاده میکنند.این مراکز نوع جدیدی از مد و لباس  را به بازار عرضه کرده اند و با استقبال مشتریان رو به رو شده اند.

پرینترهای سه بعدی در دنیای امروز

در حال حاضر در سطح جهان صنعتی با نام high fashion و یا همان فرا مد رو به پیشرفت است که هواداران بسیاری در دنیا پیدا کرده است در این صنعت تمرکز بر روی متریال هایی به غیر از پارچه است متریال هایی همچون پلاستیک و کاغذ. یکی از عواملی که باعث شده است این صنعت پایه گذاری شود و پیشرفت کند همین پرینتر سه بعدی است .

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار