تبلیغات

خودروهای مناسب نسل جوان

در جای ها نواحی شهری، طبق معمول حمل و نقل عمومی کامل بلوز رکابی گزینه برای رفت و آمد است و با توجه به مشکلاتی که جای پارک می‌تواند خلق کند، معمولا دانش‌آموزان و یا دانشجویان به سواری نیاز ندارند. اما در محال فراویز طرف ولایت ها و در جایی که حمل و نقل همگانی کمونیستی کثیر گشاد نیست، داشتن یک اتومبیل می‌تواند برای یک محصل مفید باشد تا از آن بجای هواپیما) و راننده خلبان ناخدا و سایر وسیله‌های حمل و نقل عمومی مصرف کند. در ادامه، فهرستی از چند خودروی دست دوم که گزینه خوبی برای دانشجویان به شمار می‌رود متحلی کرده‌ایم. این لیست شامل خودروهای دست دوم است که ;ljv ۵ هزار دلار هستند و در کشورهای آبادی گمگشته توسط جوانان یا والدین آن‌ها، فروش می‌شوند. در ادامه در مطلب تکنولوژی در مورد خودروهای مناسب نسل جوان بیشتر می گوییم.

خودروهای مناسب نسل جوان

مزدا ۳ مدل ۲۰۰۷

نسل نخست مزدا ۳ خودروی اضافه خوبی بود. با اینکه این مدل دیگر به صورت صفر کیلومتر در رسته فرنگ و امرکیا شی نیست، اما طراحی آن قابل قبول است و هنوز هم طرفدارانی دارد. کیفیت کابین و موتور مزدا ۳ نیز افزون عالی است. با گذشت سال‌ها از عمر این سواری به مجموع ثبوت ثابت شده که مزدا ۳ علاوه بادوام است و کیفیت آن مرجح از معدل سنجش می‌شود. اگر بخواهیم به نکات منفی این سواری بپردازیم.

باید به مصرف سوخت ایما کنیم که در تطبیق با رقبا، کمی بسیار است. برای مثال مدلی که ما مورد ملاحظه قرار دادیم دارای پیشرانه ۴ سیلندر ۲.۳ لیتری به جعبه دنده اتوماتیک نیز مجهز شده بود. با چنین شرایطی این خودرو دارای مصرف سوخت ترکیبی ۱۰.۶ لیتر در هر صد کیلومتر است که در مقابله با رقبا خود زیاد عدد خوبی نیست.

هوندا CR-V مدل ۲۰۰۷

حضور هوندا CR-V در این لیست به حدی تعجبی ندارد چون این موتور به خاطر راحتی، مصرف سوخت کم و یقیناً تهیه استعداد قوی پشتی بالای خود نامدار است. هوندا CR-V ایضاً یک خودروی چهار چرخ محرک است و به این ترتیب می‌توان آن را در هر چهار فصل مورد کاربرد قرار داد. شاید در بدو فکر کنید که قیمت هوندا CR-V برای  یک سواری دست دوم کمی زیاد است اما باید ایما کنیم که این سواری یکی از پرطرفدارترین محصولات هوندا است و خود نام هوندا نیز اعتبار مازاد یدکی را به این سواری بخشیده است.

بجز بحث توان اعتماد که هوندا CR-V عملکرد خوبی را در این بخش دارد، باید به هندلینگ خوب این موتور و کاربردی بودن آن رمز کنیم. برای مثال فضای صندوق بار هوندا CR-V علاوه خوب است. ضمن اینکه صندلی‌های عقب نیز بسیج تنسیق در طول را دارند.

خودروهای مناسب نسل جوان

آکورا TSX مدل ۲۰۰۷

اگر توانایی این را داشته باشید که خودروی کمی زیباتری بخرید می‌توانید آکورا TSX را  بین گزینه‌های خود قرار دهید. این موتور دارای یک نگارگری برنامه ریزی اسپرت و دینامیک است و از امکانات خوب آن باید به صندلی‌های برقی با پوشش چرم، روش رهیاب ماهواره‌ای، نمایشگر لمسی، بلوتوث و ورودی AUX کنایه کرد. مدل پایه این سدان لوکس گرچه در برابری با سایر رقبا در فهرست، گرانقیمت‌تر است اما گزینه بیش خوبی به شمار می‌رود.

هم آکورا TSX به یک پیشرانه کم مصرف ۴ سیلندر مجهز است که تهیه استعداد دلگرمی فرازین دارد.  آکورا TSX بخاطر ایمان خوب خود بسیار مشتهر است و در تست‌های تصادف  توانسته امتیاز خوبی کسب کند.

تویوتا پریوس مدل ۲۰۰۵

دانشجویانی که از طرفداران محیط زیست هستند و به خودروهای کم مصرف آرزومندی دارند می‌توانند به سمت تویوتا پریوس بروند. بر اساس افشا شعبه محافظت از محیط زیست ‌آمریکا، این اتومبیل مصرف سوختی در حدود ۵.۱ لیتر در هر صد کیلومتر دارد که پریوس را تبدیل به گزینه‌ای افزون مناسب و محشور به صرفه می‌کند. علاوه براین این سواری با وجود اینکه بدنه هاچبک مالوف دارد اما دارای فضا داخله خوبی است و به راحت می‌توانید چهار نفر از آشنایان خود را سوار خودرو خود کنید.

خودروهای مناسب نسل جوان

پریوس بازهم به عنوان یک خودرو کم بورس و کم استحلاک و با آمادگی اعتماد بالا شاخته می‌شود و تنها مشکل این ماشین نامربوط و موثق به باتری‌های آن می‌شود. چون اگر یک پریوس دست دوم را فروش کنید، حتما باتری‌های آن اغلب عمر خود را گذرانده‌اند و دیر یا زود به حرکت درآوردن خواهید شد که باتری‌های آن را معاوضه کنید. پریوس در صورتی که صفر کیلومتر باشد به معشوق گرانتی هشت ساله و یا صد هزار کیلومتر عرضه می‌شود. اما معمولا پریوس‌ دسته دوم فاقد گارانتی است و یا کیلومتر شما آن از عدد یکصد هزار رد شده است. در این صورت برای مبادله باتری‌های به مبلغ ۲۵۰۰ دلار هزینه‌ی زیادی نیاز دارید. پس، برای خرید تویوتا پریوس دسته دوم به عقب خودروهایی باشید که باتری آن‌ها قبلا تعویض شده باشد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار