تبلیغات

سفینه ی گردشگری ایتالیایی

ایتالیا ضیف جذاب ترین مجموعه دفترچه تماشا سال می شود. این موضوعی است که می تواند برای شوق مندان به فضا و فضانوردی حائز فره باشد.سفینه سیاحت ایتالیایی موسوم به “ویرجین گلکتیک” گذشته فاش اشعار کرده است که قصد دارد پروازهای فضایی خود را از یک مرتبت فضایی در ایتالیا آغاز کند. در ادامه در مطلب تکنولوژی در مورد سفینه ی گردشگری ایتالیایی بیشتر صحبت می کنیم.

سفینه ی گردشگری ایتالیایی

این تم می تواند برای مردم ایتالی علاوه جذاب باشد. فی الواقع ایتالیایی ها نسبت به شهروندان ایالات متحده، روسیه و یا چین بسیار کمتر در خصوص مسائل فضایی تجربه دارند. اکنون این یک خبر نوید بخش است که ” (Virgin Galactic) در نظر دارد صعود فضایی زیرمداری خود را از یک مکانت فضایی در ایتالیا صورت دهد و به همین منظور، برای ساخت یک مکانت فضایی در این کشور رفتار خواهد کرد.

جالب است بدانید این شرکت یک شرکن غریبه و آشنا است و از ایتالیا نیامده است. به این مناسبت پس “ویرجین گلکتیک”، یک شرکت بریتانیایی و یکی از شرکت‌های طلایه دار در صنایع گردش جهانگردی فضایی است که زیرمجموعه گروه ویرجین قلمداد می‌شود. این شرکت، ماقبل و بعدتر نیز اقرار کرده بود که قصد دارد ۶ سالک راه پیما و دو طیاره چی را با فضاپیمای زیرمداری اسپیس‌شیپ ۲ (SpaceShip Two) به ارتفاع حدود ۱۰۰ کیلومتری زمین بفرستد.

سفینه ی گردشگری ایتالیایی

شاید شما دارنده یک میلیارد معروف؛ “ریچارد برانسون” (Richard Branson)، بنیان‌گذار شرکت ویرجین گلکتیک را بشناسید. او در خصوص این برنامه می گوید: من باور دارم این همکاری، ولد مثبتی در پی خواهد داشت. این کار، یک دلیل خیالی برای استعمال از فضا با هدف گشایش خوش گذرانی روی زمین است و فرصت‌های فراوانی را در آزادگی علم، صنعت و میلیون‌ها انسانی که در آرزوی آروین کردن سفر فضایی هستند، می‌گذارد.

در حال حاضر آشتی با شرکت‌ خصوصی”SITAEL” و شرکت عمومی- مخصوص ” ALTEC” که هم به “آژانس فضایی ایتالیا” (ASI) و هم به شرکت فرانسوی- ایتالیایی “تالس آلنیا اسپیس” (Thales Alenia Space) تعلق دارند، نشان‌دهنده برنامه‌هایی برای ساخت یک شان فضایی در شهر جروتالیه واقع در جنوب ایتالیا است.”

قرار است این پایگاه فضایی، افزون بر نشان دادن علل پرتاب، به عنوان یک پلتفرم علمی برای تجدیدمحاکمه تجدیدتکبیر فضایی، مورد کاربرد کاربرانی مانوس آژانس فضایی ایتالیا قرار گیرد.گفتنی است که این شرکت اعلام کرده قصد دارد با توجه به حالت و چندی صعود و تنزل آزمایشات، پرشکن یکمین سرویس تجاری خود را از حزب “اسپیس پورت آمریکا” (Spaceport America) صورت دهد. “جرج وایت‌سایدز” (George Whitesides)، مدیرعامل ویرجین گلکتیک در سخنان خود، بر ایده سفر پرسرعت میان فرودگاه‌های آمریکا و ایتالیا نیز تاکید کرد.

سفینه ی گردشگری ایتالیایی

این شرکت تازگی اقرار کرده بود که سفرهای زیرمداری را در ۱۲ ماه آجل پایدار خواهد کرد. در حال حاضر، حدود ۷۰۰ نفر، برای این سفر ثبت‌نام کرده‌اند. هزینه بلیط هر نفر، ۲۵۰ هزار دلار است.

ریچارد برانسون” (Richard Branson)، بنیان‌گذار شرکت ویرجین گلکتیک گفت: من باور دارم این همکاری، فرزندان مثبتی در پی خواهد داشت. این کار، یک علت خیالی برای استفاده از فضا با هدف تاثیر تعیش روی زمین است و فرصت‌های تکثر را در آزادگی علم، صنعت و میلیون‌ها انسانی که در آرزوی آزمایش کردن سفر فضایی هستند، می‌گذارد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار